Hakkında

Hakkında

[swm_section background_color=”#ffffff” background_image=”” background_repeat=”repeat” background_position=”left-top” background_attachment=”scroll” background_stretch=”false” parallax_effect=”true” parallax_speed=”2.5″ padding_top=”0″ padding_bottom=”50px” font_color=”#606060″ border_top_color=”” border_bottom_color=”#ddd” border_width=”0″ arrow_direction=”none” arrow_color=”” section_id=”” ]

HAKKINDA

Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı görevinden istifa ederek AK Parti’den aday adayı olan  Prof. Dr. Mustafa İsen 2007–2014 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı genel sekreterliği yaptı. Bu göreve atanmadan önce T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı müsteşarı olarak 5 yıl çalıştı.

Sakarya doğumlu olan Mustafa İsen, ilköğrenimini tamamladıktan sonra Çorum İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Erzurum’da okudu ve aynı üniversitede akademik kariyerine başladı. Erzurum Atatürk, Belgrad, Gazi, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk–Kazak ve Başkent Üniversitelerinde öğretim üyesi ve yönetici olarak farklı görevlerde bulundu.

YÖK Genel Kurul Üyeliği de yapan  Prof. İsen, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi mütevelli heyet üyesi ve Türk Dünyası Akil Adamlar meclisinde Türkiye’nin Aksakalı’dır.

[/swm_section]