İsen; Beyanname Güçlü Türkiye’nin Özetidir

İsen; Beyanname Güçlü Türkiye’nin Özetidir

Partisinin seçim beyannamesini değerlendiren AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa İsen, Türkiye’yi bir tık ileriye taşıyacak bir beyanname açıkladıklarını belirterek “İnşallah 1 Kasım’ın ardından tüm vaatlerimizi bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAĞIZ

Mustafa İsen, “ 7 Haziran Genel Seçimleri seçmenimizin verdiği mesajı anlamak açısından önemli bir kırılma noktasıydı. Bu manada gerek teşkilatımızın üst kadroları gerekse de yerelin temel dinamikleri süreci ayrıntılı bir şekilde değerlendirdi, analiz etti. ‘Vatandaş ne istiyor?’ bu soruyu merkeze alarak 7 Haziran sonrasında oluşan netameli durumu ortadan kaldırmak için kolları sıvadık. Yeni bir heyecan, kitleleri harekete geçirecek yeni bir hava zaruret halini almıştı. Bunu gördük ve tecrübe edindik.”

VAATLER HAYATA GEÇİRİLECEK

Çözüm odaklı siyaset izlediklerini ifade eden İsen “Beyannamede yer alan asgari ücret başlığı; bütçe karşılıkları hesaba katılarak ayrıntılı analizler eşliğinde müjdesi verilmiş bir hamleydi. Sayın Başbakanımız asgari ücretin bin 300 TL olacağını açıkladı. Yine emeklilerimiz için yılda bin 200 TL zam müjdesi verildi. Şunu gönül rahatlığıyla ifade edebiliyoruz ki; Türkiye’yi bir tık ileriye taşıyacak bir beyanname açıkladık. İnşallah 1 Kasım’ın ardından da tüm bu vaatlerimizi bir bir hayata geçireceğiz.”

ÖZGÜRLÜKLER GENİŞLİYOR

“Farklı kimliklere dönük özgürlük ve demokratik çeşitliliği arttırıcı vaatlerimiz oldu. Yine çiftçimizin üretim kapasitesini güçlendirme konusunda yem ve gübrede KDV tamamıyla kaldırıldı. Genç çiftçilere proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek veriyoruz. Özellikle tarımsal üretim potansiyeli yüksek Sakarya ve bölgemiz için de son derece önemli bir adım atıyoruz. Yine esnaf ve kobiler için prim indirimleri ve birçok yenilik vaat ediyoruz” dedi.