İsen: Biz hizmete talibiz, bakanlık kader işidir!

İsen: Biz hizmete talibiz, bakanlık kader işidir!

Prof. Dr. Mustafa İsen: “Nerede doğduğumu, hangi şartlarda büyüyüp devletin hangi kademelerinde görev yaptığımı iyi bilirim. Ferizli Nalköylü Mustafa İsen olduğumu asla unutmadım.”

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen Adatavır’ı ziyaret etti. İsen beraberinde AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ile yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu ve seçim sürecini değerlendirdi.

İsen ve Ak, Adatavır’ı ziyaretinde Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Bulut ve Supervisor Zafer Büyü ile seçimler ve Sakarya üzerine konuştular.

“BEN FERİZLİ NALKÖYLÜ MUSTAFA İSEN’İM”

“Ferizli Nalköy’den çıktım ve bunu hiçbir zaman unutmadım”diyen Prof. Dr. Mustafa İsen: “Nerede doğduğumu, hangi şartlarda büyüyüp devletin hangi kademelerinde görev yaptığımı iyi bilirim. Ferizli Nalköylü Mustafa İsen olduğumu asla unutmadım. Görev yaptığım her kurumda en iyisini vermek için çalıştım” diye konuşan Mustafa İsen, “Devletin üst makamlarında görev yapmış bir Sakarya evladı olarak, memleketimi bırakın unutmayı her daim hizmet etmek için çalıştım. Kader bizi milletvekili adaylığına kadar getirdi, elbette bundan sonraki hizmetlerimizi de ülkemiz ve Sakaryamız için yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“MİLLETİMİZİN İLGİSİ BİZE ŞEVK VERİYOR”

Seçim çalışmalarında büyük ilgiyle karşılandıklarını ifade eden Mustafa İsen: “Sakarya’nın sevgi ve muhabbeti beni her zaman duygulandırmıştır. Seçim çalışmalarımızda sahada büyük bir teveccüh görüyoruz. Necip milletimize layık olmak için bu bize şevk veriyor”şeklinde konuştu.

İSEN: “BÜYÜKŞEHİR TÜRKİYE’YE ÖRNEKTİR”

Seçim çalışmaları için sahada vatandaşların sorunlarını dinlediklerini belirten İsen: “Taleplerin büyük bir bölümü yerel istekler. Yol ve su konusunda vatandaşlarımızın istekleri var. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu bu konuda çok büyük bir hassasiyet gösteriyor. Sorunları hemen çözüm yoluna gidiyor. Zaten yol ve su konusunda pek çok ilçemizde büyük ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyemiz pek çok konuda ama en çok yol ve su konusunda Türkiye’ye örnek hizmetler veriyor. Sakarya’nın Büyükşehir’in hizmetleri konusunda oldukça şanslı olduğunu görüyorum. Sayın Başkan Zeki Toçoğlu bey ile yakın bir diyaloğumuz var. Pek çok konuda bize yardımcı oluyor, sahada bizi yalnız bırakmıyor.” dedi.

İSEN: “İÇİMDE SİYASETÇİ BİR TARAF DA VARMIŞ”

Devletin önemli kademelerinde uzun yıllar üst düzeyde görev aldığını belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen:“Ben değil ama yakın dostlarım arasında ‘acaba hoca bürokrasiden sonra vekilliğin ve seçimlerin temposuna alışabilir mi?’ diye endişe ettiklerini öğrendim. Fakat daha sonra, tempomu görenler ‘hocam senin içinde gizli bir siyasetçi varmış da haberimiz yokmuş’ diye takılmaya başladılar. Evet böyle bir halim de varmış aslına bakarsanız bende içimdeki bu cevheri yeni öğrendim diyebilirim.” şeklinde konuştu.

İSEN: “17-0 YAPTIK, 7-0’DA YAPABİLİRİZ”

Sakarya’da AK Parti’nin çok önemli hizmetler yaptığını belirten Prof. Dr. Mustafa İsen, 7-0 hedeflerinin kesinlikle gerçekçi ve ayakları yere basan bir hedef olduğunu belirtti. İsen: “AK Parti olarak geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde Sakarya’da 17-0’lık muazzam bir başarıya imza attık. Şimdi hedefimiz 7-0 yaparak tüm milletvekillerini kazanmaktır. Bu konuda muhalefetin eleştirilerini anlamlı bulmuyorum. Sonuç olarak böyle bir hedef yakın siyasi tarihimizde de ortaya AK Parti tarafından konulmuş ve 17-0’lık yerel yönetim başarısıyla bu hedef tutturulmuştur. Şimdi bizler de var gücümüzle 7-0’lık sonuç için çalışıyoruz. İnşallah Allah bize bu büyük mutluluğu nasip eder” dedi.

“AK PARTİ HİÇ KİMSEYE BAKANLIK SÖZÜ VERMEZ”

Son günlerde kamuoyunda “Mustafa İsen bakan olacak”söylentilerini de cevaplayan AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa İsen: “Böyle bir söylentinin şehirde dolaşmaya başladığını bende duydum. Ancak bugünden böyle bir şey söylemek asla doğru değildir. AK Parti hiç kimseye önceden söz vermez. Bizim görevimiz en yüksek oyu alarak Sakaryamız’da milletvekili olmak ve partimizi daha da güçlendirmektir. Bakanlık konusunda asla özel bir çabam ve çalışmam yoktur. Bunu sizin aracılığınızla kamuoyuna bildirmek isterim. Seçimlerden sonra nasıl bir karar alınır kimler bakan olur o konuda bir tahmin yapmam mümkün değildir.” şeklinde ifade etti.

“HİZMETE TALİBİZ, BAKANLIK KADER İŞİDİR”

   “AK Parti’de görev istenmez görev verilir. Bu AK Parti’de bir gelenektir.” diyen Mustafa İsen, Ayşenur İslam’ın bakanlığı için ise:“Sayın Bakanımız Ayşenur İslam ile daha önce birlikte çalışma fırsatımız olmuştu. Kendisi çok mütevazi, saygılı ve olağanüstü çalışkan bir insandır. Zaten bakan olarak da kendisini tüm Türkiye’ye kabul ettirmiştir. Çok başarılı çalışmalara imza atan Ayşenur İslam ile bizim bu konularda herhangi bir görüş alışverişimiz olmamıştır ki zaten buna gerek yoktur. Sakarya’nın bir bakanı vardır ve bu bakan gerçekten çok çalışkan ve başarılıdır. Seçimlerden sonra da bakan olarak devam etmesini her Sakaryalı gibi bende çok isterim. Ancak AK Parti’nin ve sayın Başbakanımız’ın şahsıma bakanlık konusunda bir görevlendirmesi olursa bundan büyük gurur ve mutluluk duyarım elbette. Şahsımın bakan olarak görevlendirilmesi çok iyi biliyorum ki benden sonra en çok Sayın Bakanımız Ayşenur İslam’ı mutlu eder bu konuda zerre şüphem yoktur. Bizler hizmet etmeye talibiz, koltuk ve makam gibi mevkiler kader meselesidir. Biz ne dersek diyelim kaderin üstünde bir kader vardır. Buna inanırız ve böyle yaşarız” diye konuştu.

AK: BİZLER YİNE DESTAN YAZACAĞIZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ile birlikte Adatavır’ı ziyaret eden, AK Parti Sakarya İlçe Başkanı Mustafa Ak, “İsen’e büyük bir ilgi olduğunu söyledi.” Ak: “Kıymetli hocamız Sakaryalılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Halkımızın teveccühü bizi daha da şevklendiriyor. İnşallah AK Parti olarak Sakarya’da yeni bir destan yazacağız, buna inanıyoruz” şeklinde konuştu.