Milletvekili İsen’den APEK’ ziyaret

Milletvekili İsen’den APEK’ ziyaret

AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa İsen, APEK’i ziyaret etti.

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa İSEN, Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne ait Çökekler’de bulunan Mısır Kurutma Tesisini ziyaret etti.

Ziyarette Apek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AYA ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahattin KARASAKAL, Ferda ÖZTEN, Cevdet SAĞLIK’ın yanı sıra Kooperatif Müdürü Kamil ÖZMEN’de hazır bulundu.

Apek Başkanı Ahmet AYA kooperatif faaliyetleri ile alakalı Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İSEN’e bilgiler verdi.

Aya, “ortaklarımıza tarımın her alanında destek vermeye devam ediyoruz, çiftçinin ihtiyaç duyduğu her türlü girdiyi temin ediyoruz. Ayrıca üretimini yaptığı ürünlerin bir kısmını da alarak destek olmaya çalışıyoruz.

Şu anda Çökekler’de bulunan Mısır Kurutma Tesisimizde çiftçilerimizden yoğun ve hızlı bir şekilde dane mısır almaya devam ediyoruz.”dedi.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İSEN’de; Kooperatifin faaliyetlerinin çok olumlu olduğunu ve bunun artarak devam etmesini temenni ettiklerini, kooperatifçiliğin tarım sektörünün gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir lokomotif olduğunu söyledi. Ak Parti olarak seçim beyannamelerinde çiftçi açısından çok önemli girdi maliyetini teşkil eden gübrede ve yemde kdv nin kaldırılacağını, bunun da çiftçimizin girdi maliyetlerini önemli ölçüde düşüreceğini söyledi.

Apek Başkanı Aya çiftçinin en büyük girdi maliyetini mazot ve gübre olduğunu ancak gübre ve yemde kdv’nin düşmesinin de çok olumlu olduğunu bu durum çiftçimizi bir nebzede olsa rahatlatacaktır, dedi.